Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

Český motokros - Po pěti letech opět ve Stříbře
pondělí, 14 srpen 2017 18:52

Po pěti letech opět ve Stříbře

Napsal(a) 
Předposlední závod je za dveřmi.

V neděli 20.8. se sjede špička českého motokrosu k předposlednímu závodu seriálu Buksa/Ados motokros 2017 MM ČR. Motokrosaři po pěti letech opět zavítají na oblíbenou trať do Stříbra, kde se naposledy jel závod družstev v roce 2012. Už po prvních jízdách bychom mohli znát některé mistry republiky, ale dokud není odmávnuto, nic není jisté.

 

MX1: Domácí překvapení?

V královské třídě jsou karty dobře rozehrané pro Martina Michka (Buksa/Ados KTM Team). Michek je letošním suverénem a když se podíváme do tabulky celkového pořadí Michkovi stačí si odvézt 30 bodů a stane se novým mistrem republiky bez ohledu na to, jak dojedou soupeři. Pro Michka by to byl již čtvrtý titul v řadě. Na domácím závodě bude určitě chtít překvapit Rudolf Weschta (Team MAX2), který měl smolný minulý závod v Kaplici a v průběžném pořadí je na pátém místě. Velmi zajímavý boj bude i o druhé a třetí místo v šampionátu. Tam je celkem těsno, kde na druhého Petra Bartoše (Orion Racing Team) zle dotírá Tomáš Šimko (GT2 Motorsport). Jaromír Romančík (JD191 KTM Racing Team) bude na startu chybět kvůli termínové kolizi se závodem mistrovství světa.

 

mx2

 

MX2: Szvoboda má první matchball

O něco těžší než Michek to má Bence Szvoboda (Buksa/Ados KTM Team). Ten jede vůbec poprvé o titul mistra republiky až do konce sezóny. Již několikrát svůj boj prohrál už v polovině sezóny, když přišlo zranění. Szvoboda má komfortní náskok před svým týmovým kolegou Sulivanem Jaulinem, ale k zajištění titulu by si potřeboval připsat dalších 45 bodů. Což znamená jedno vítězství a jedno třetí místo. Komplikovat mu to samozřejmě bude nejen Jaulin, ale určitě i Tomáš Kohút, který se vrátil po zranění a na velmi těžké trati v Kaplici ukázal svoje kvality. Velký souboj bude o třetí místo v šampionátu. Zatím ho drží Richard Šikyňa (JD191 KTM Racing Team) před Dušanem Drdajem (Yamaha Čepelák Racing Team) a skoro domácím hrdinou Patrikem Liškou (HT Group Racing Team).

 

zeny

 

Ženy: Laierová by mohla být mistryní

Takovou dominaci, jakou letos předvádí Němka Steffi Laier (Buksa/Ados KTM Team) jsme v ženské třídě dlouho neviděli. Není tedy pochyb, že i ve Stříbře by mohla zvítězit. Tím by si zajistila její první titul mistryně republiky. Za ní však bude souboj o pomyslný „český trůn“. Bodově je na tom nejlépe Barbora Laňková (Action Racing Team), ale aktuálně nejlepší formu prokazuje Kristýna Vítková (Yamaha Čepelák Racing Team), která je pouze dva body za třetí Lucií Simonovu (Inter Cars MoToman Team).

 

vet

 

Veteráni: Nic není rozhodnuto

Podle slov Martina Žeravy (Team MAX2) - Michal Kadleček (KRTZ) neustále zrychluje a pro něj samotného je těžší a těžší rozjížďky vyhrávat. V Kaplici již Kadleček pořádně vystrčil drapák a stačí technická závada a máme tu velmi zajímavý souboj. Zajímavý souboj však bude i o třetí místo, kde se přetahuje Georg Hammerl (Motosport Chýnov) a Ivan Černý (Orion Racing Team) se stejným počtem bodů.

 

GPS trati:

49° 46' 13.795"N

13° 0' 47.817"E

Vstupné je 150 Kč

 

Harmonogram zde:

http://ceskymotokros.cz/casovy-harmonogram.html

 

V průběhu víkendu můžete sledovat online rozhovory zde:

https://www.youtube.com/user/maxmann78

 

plakat stribro

Číst 2052 krát