Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

Český motokros - Týmové reporty před Vranovem
středa, 13 září 2017 18:29

Týmové reporty před Vranovem

Napsal(a) 

Buksa/Ados KTM Team

Zatím nejúspěšnějším týmem je Buksa/Ados KTM Team, který získal všechny tři tituly. Martin Michek opět potvrdil, že je nejlepším jezdcem na českých tratích a získal čtvrtý titul mistra třídy MX1 v řadě. Pro Benceho Szvobodu je to naopak první titul ve třídě MX2 a nebýt zranění Sulivana Jaulina, mohli jsme vidět napínavé finále právě na posledním závodě. To ve třídě Ženy byla jasnou favoritkou Steffi Laier, která se dle očekávání stala mistryní. Do Vranova si tak jezdci jedou závody především užít a oslavit úspěšnou sezónu spolu s fanoušky, pro které je připravené malé překvapení v Buksa/Ados KTM depu.

 

Orion Racing Team

Tým pod vedením manažera Petra Kováře má ve Vranově o co bojovat. „Do Vranova jedeme zabojovat o stříbrnou medaili v MX1, kde Petr Bartoš ztrácí pouze jeden bod. Petr se připravoval na závodě MM SR s kvalitní konkurencí. Jonáš Nedvěd by v MX2, chtěl navázat na úspěch ze Stříbra (3. místo) a pro lepší jezdeckou přípravu absolvoval závod MM SR na dvoutaktní KTM 150. Stejně tak se doma objeví i Jana Antošová ve třídě Žen. Ivan Černý novopečený mistr Slovenska se pokusí udržet bronzovou příčku ve Veteránech,“ říká Petr Kovář. S týmem se budete moci setkat i na autogramiádě, kde bude možnost zakoupení týmových předmětů k výročí 20 let existence týmu.

 

Team MAX2

Pro brněnský tým MAX2 je Vranov domácím podnikem a nejvíce sledovaným jezdcem bude taktéž domácí pilot Martin Žerava, kterému chybí jen 8 bodů k zisku titulu ve třídě Veterán. Martin se navíc týden před Vranovem zúčastnil jednorázového závodu MS veteránů v holandském Assenu, kde na těžkém písku získal titul mistra světa. Dalším jezdcem, od kterého se dají čekat boje o přední příčku, bude Rudolf Weschta (MX1), který aktuálně drží čtvrtou průběžnou pozici. Samozřejmě se představí i další jezdci, jako třeba David Kosmák a Milan Rožec (oba MX1), Jiří Matějec (MX2), novopečený juniorský mistr republiky nebo Nikola Hošková (Ženy).

 

GT2

 

GT2 Motorsport

Čerstvý mistr Slovenska MX OPEN Tomáš Šimko (MX1) svede ve Vranově souboj o celkové druhé místo s Petrem Bartošem. Tomáš nyní vede o pouhý bod a ve Vranově tak nesmí zaváhat! Předešlé závody ale ukázaly, že tvrdý povrch svědčí Tomášovi více než Petrovi, takže by mu vranovská trať měla hrát do karet. To samé se dá říct i o Josefu Kudláčkovi (Veterán) a Martinu Trávníčkovi (MX2), kteří Vranov znají velice dobře a měli by předvést solidní výkon.

 

BV Racing

Do Vranova dorazí tým v kompletní sestavě, kde v MX1 nebude chybět František Smola, Michal Bárta, který se po pauze minulý závod vrátil na trať a umístil se na solidním 10. místě a Michal Votroubek. Ten měl ve Stříbře smůlu, kdy po kontaktu se soupeřem jízdu díky technické poruše nedojel. Udržet páté místo ve třídě Veterán bude chtít i Dušan Tichý, kterému na záda dýchá rychlý Rakušan Doppler.

 

HT Group Racing Team

Před domácím závodem tým trochu zariskoval a uvolnil Patrika Lišku (MX2) na závod enduro Šestidenní ve Francii. ISDE byla moje premiéra a bylo to skvělých 14 dní ve Francii. Trochu jsem si odpočinul fyzicky a hlavně i psychicky. Jen mě mrzí, že motorku jsem viděl prvně až ve Francii a vůbec jsem si s ní nerozuměl, což bylo znát na časech v RZtách. Nicméně nyní se plně soustředím na Vranov, kde je to hodně otevřené a bude se bojovat do posledního kola druhé jízdy. Já se na to těším a doufám, že nerozhodne nějaká technická závada, nebo pád jednoho z nás,“ říká Patrik Liška (MX2), který bojuje o třetí příčku v MM ČR. Mezi závody se dařilo i Markovi Sukupovi (MX1), který je vicemistr Slovenska a příčku za ním skončil Václav Kovář (MX1). I na MM ČR se Sukupovi daří lépe – je na šestém místě, Kovář na osmém. V Ženách se představí Tereza Hromková, která je průběžně na pátém místě.

 

Hulho Motocross Racing Team

Tým letos provází série zranění. Ve Stříbře měl Martin Finěk (MX1) pád, který skončil ošklivě vykloubeným ramenem a na startu ho neuvidíme. Ladislav Červenka (MX1) se po zranění vrátil zpět na závody, ale po tvrdém dopadu na skoku při závodě ADAC je jeho start opět nejistý. Namohl si poraněné rameno a o jeho startu rozhodnou lékaři těsně před závodem.

 

Inter Cars MoToman Team

Zlepšující se forma Denise Poláše (MX2) vyústila v titul vicemistra Slovenka, který si zajistil na závodech v Šenkvicích. Na MM ČR mu patří 7. pozice se stejným počtem bodů jako má šestý Nedvěd. V MX1 se opět představí Márk Szöke (12. místo) a Jakub Hruška (17. místo). Oba piloti mají několik vynechaných závodů a v posledních závodech se jim dařilo. Na závodní trať by se měl vrátit i Michal Buchta (Veterán), který se zotavoval ze zlomeniny lopatky. Ve Vranově bude bojovat i Lucie Simonová (Ženy), která by teoreticky mohla dosáhnout i na druhé místo.

 

JD 191 KTM Racing Team

Jaromír Romančík (MX1) bude na závodech chybět. Ze závodů ADAC si odvezl vykloubenou ruku, kterou mu doktoři zafixovali na několik týdnů do sádry. Pokud Romančík bude schopný závodu, pojede plnit týmové povinnosti na mistrovství světa do Francie. Ve Vranově bude startovat početné zastoupení třídy MX2 – Richard Šikyňa a Martin Vondrášek a v MX1 Tomek Wysocki.

 

KRTZ

Milan Špičák (MX2) má sezónu nahoru a dolu. Po zotavení zranění z vloženého závodu se v Petrovicích dostal zpět na pódium a v Kaplici ho zastavily technické problémy. Ve Stříbře ho potkal pád a v součtu to pro Špičáka nevypadá lépe jak na 8. místo průběžně. Lépe se daří Michalu Kadlečkovi (Veterán), který má jistou druhou příčku.

 

Yamaha cepelak

 

Yamaha Čepelák Racing Team

Tým minulý víkend oslavil titul mistra republiky juniorů – Dušana Drdaje (MX2). Ten však bude mít ve Vranově hodně práce, aby byl schopen udržel i třetí příčku i v seniorském šampionátu. Pro Drdaje by to bylo nejlepším výsledkem jeho kariéry na MM ČR. V MX2 nebude startovat Tomáš Boček, který se zranil. Marek Pospíšil (MX1) již sbírá pravidelně body a v tomto trendu by chtěl pokračovat i ve Vranově. Kristýna Vítková (Ženy) se popere o pódiové umístění, které se jí trochu vzdálilo minulým závodem ve Stříbře, kde hodně chybovala.

 

Motosport Chýnov

Evžen Zadražil, manažer týmu před závodem uvedl: „Ve třídě MX1 se po dvouměsíčním zranění objeví Jiří Pach. Po pauze už stihl vyhrát střediskový závod a určitě by chtěl ve Vranově vybojovat další mistrovské body. Ve třídě Veterán sázíme hlavně na Rakušana Georga Hammerla, který je průběžně čtvrtý a jeho jasným cílem je dostat se do celkového TOP3.  Mezi nejlepší pětku by se chtěl vrátit i další Rakušan Daniel Doppler, závodu se dále zúčastní Zdeněk Svoboda, Markus Berger a Mario Martinz. Ve třídě Ženy se představí naše čtyři zahraniční závodnice - Stefania Bancila, Elena Kapsamer, Sarah Schnelzer a Julia Schrenk, které pravidelně bodují ve všech závodech MM ČR.“

Číst 2716 krát Naposledy změněno středa, 13 září 2017 18:39