Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

Český motokros - 10 otázek pro: Petra Bartoše
středa, 13 září 2017 18:39

10 otázek pro: Petra Bartoše

Napsal(a) 

Petře, aktuálně jsi na třetím místě v průběžném hodnocení. Pomýšlel jsi před sezónou nad takovým průběhem?

Před sezónou jsem doufal v TOP5. A říkal jsem si, že kdybych někdy vystoupil na podium, bylo by to skvělé, což se povedlo.

 

Co se letos změnilo, že opět stíháš mnohem mladším závodníkům na čele?

Dělám vše pořád stejně, u mě žádná změna nenastala.

 

Co tě motivuje k tomu, abys každou sezónu do toho šel opět na plno? Vnímáš motokros jako svoji práci?

Již to beru jako moje zaměstnání a moje motivace je jasná. Stát na pódium je nádherná věc a pro mě je to odměna za to, za čím jdu.

 

PB1

 

Za ty roky závodění máš určitě vypilovaný způsob tréninku, děláš kromě běžných aktivit jako běh apod. i něco speciálního, například balanční cviky apod.?

Za ty léta už vím, co potřebuji. V sezóně je to už více méně jen a jen motorka. Ale z jara jsou tréninky tvrdý a bolavý. Vzhledem k tomu, že jsem měl dříve velmi ošklivě zlomenou nohu, tak ta mi běh nedovolí. Místo toho mám rád kolo, hokej, bazén.

 

Jaký typ tratí máš nejradši?

Mám rád tratě, kde je hodně skoků. Ty si užívám nejvíc.

 

Jaká trať patří mezi tvoje neoblíbenější?

Určitě Benátky nad Jizerou, tam rád trénuji a je to i moje oblíbená trať.

 

Měl jsi někdy za tvoji kariéru nenucenou přestávku? Kdy třeba nebylo angažmá, nebo finance a musel si sedět doma?

Za moji kariéru jsem měl hodně pádů a zranění. Ale byla i ta doba, kdy jsem nevěděl, jestli vůbec budu moc pokračovat v závodění. To byla právě ta otevřená zlomenina holenní kosti. 8 měsíců jsem nemohl jezdit a byl jsem bez angažmá. Naštěstí jsem pak našel tým a mohl pomalu začít znovu. A co se týče peněz, to je stále dokola. Musím si přivydělávat i jinak, abych uživil rodinu a zároveň mohl naplno dělat motokros.

 

Co se ti na motokrosu líbí nejvíc a proč bys motokros doporučil ostatním sportovcům?

Motokros někdy sice bolí, ale miluju tu jízdu a pocit volnosti, co při ní prožívám. Jsou i jiný hezký sporty, ale stát na startu vedle dalších 39 motorek a snažit se být první v cíli je nádherný pocit, který nejde nahradit.

 

pb3

 

Naopak co se ti na motokrosu vůbec nelíbí?

Když přijedu ze závodů domu a v pondělí začnu vyndávat všechny špinavý věci a pak je mýt uklízet a vše znovu nachystat, to už se mi opravdu někdy nechce.

 

Na závěr, komu bys chtěl poděkovat?

Děkuji mému týmu Orion Racing Team, za to že mi stále věří a podporují mě v tom, co mě baví. A samozřejmě i mnoho dalším lidem, kteří mi pomáhají. Děkuji.

Číst 2421 krát