Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

Český motokros - Stříbro 2018: Týmové reporty
neděle, 05 srpen 2018 22:02

Stříbro 2018: Týmové reporty

Napsal(a) 

Buksa/Ados KTM Team

Jezdci týmu drží průběžné vedení ve všech mistrovských třídách a do Stříbra tak míří hned čtyři červené tabulky na strojích KTM. Během uplynulých horkých týdnů se všichni jezdci věnovali poctivému tréninku, mezi nimi i lídr třídy MX1 Martin Michek: "Během menší letní pauzy jsem se určitě neflákal, startoval jsem na MXGP v Lokti nad Ohří a pravidelně jsem trénoval. Samozřejmě jsem stihnul i pár dní relaxu, takže na Stříbro bych měl být perfektně připravený." Na MS v Lokti startoval také průběžně druhý jezdec třídy MX2 Martin Krč, který vybojoval tři světové body. Otázkou zůstává účast mladé Rakušanky Eleny Kapsamer, které se stále zotavuje ze zranění z Dalečína.foto radeklavicka mmcr mx strib539ro 2017

HT Group Racing Team

Dva členové týmu před závody ve Stříbře bojují s nachlazením. Tereza Hromková brala antibiotika, nemocný je i Patrik Liška (MX2). Stříbro je jeho domácí závod, v týdnu před ním ale začne trénovat. Václav Kovář a Marek Sukup (MX1) se účastnili ADAC MX Masters v Tensfeldu, kde Kovář zajel 21. a 18. místo kvůli smůle na startu. Velkým úspěchem na EMX300 tentokrát v Lokti bylo celkové 3. místo Vaška, Marek Sukup dojel ve stejném závodě na skvělém 4. místě.upraveny IMG 7029

Orion Racing Team 

Ani ve Stříbře neuvidíme jezdce kategorie MX2 Jonáše Nedvěda, kterého stále brzdí zlomený kotník. Už dostal chodící sádru, ale na závodech ještě startovat nebude. Petr Bartoš (MX1) na minulém závodě v Petrovicích uzavřel elitní top10, připravoval se plně i na závod do Stříbra, kde se bude zase honit s mladými jezdci. Slovák Ivan Černý (Veterán) figuruje po čtyřech závodech na průběžném třetím místě. Barbora Laňková (Ženy) si drží čtvrté místo. Velkým lákadlem do Stříbra od Orion Racing Teamu je Rakušan Roland Edelbacher (MX2), vedoucí jezdec Youngster cupu na ADAC, kterého jme viděli už v Petrovicích, kde předváděl skvělé závody, byl druhý.

JD GUNNEX KTM Racing Team

Na závodech Kůta MMČR už neuvidíme Jaromíra Romančíka v kategorii MX1, po sérii zranění se do motokrosu nevrátí, ale pojede závody enduro - ME v Enduru, Six Days a poslední podnik MS v Enduru v Německu. V MX1 nebude chybět Polák Tomek Wysocki, který je zatím průběžně čtvrtý. Třetí místo si ve třídě MX2 drží Petr Polák a Richard Šikyňa je průběžně čtvrtý, do Stříbra dorazí i junioři Tomáš Pikart a Radek Větrovský. Tým se účastnil červencového MXGP v Lokti. Životní závod zajel Richard Šikyňa, který byl ve druhé rozjížďce 11. a bojuje také o titul na ADACu, který je pro tým prioritou.

20180701 0386

Yamaha Čepelák Racing Team

Tým by prostřednictvím obou jezdců chtěl ve Stříbře útočit na stupně vítězů. Kristýna Vítková (Ženy) si užila období bez závodů, tak stihla krátkou dovolenou a intenzivní trénink, Dušan odjel dva podniky ADAC Youngsters, v Moggers  dojel 18. a 25. “Zde jsem spokojen nebyl, naopak na těžkém písku v Tensfeldu, kde se nějaká velká sbírka bodů nečekala, zajel 16. a 11., to byl jeho letošní největší bodový zisk na ADAC,” říká šéf týmu Jiří Čepelák. A jak se jezdci připravují na závody ve velkých vedrech? “Trénujeme pořád stejně, nikdy jsem jako jezdec nedělal rozdíly v počasí a stejně tak k tomu přistupuji i jako trenér, takže i přes tyto horka jsou na pořadu i 40-ti minutové jízdy.”20180701 0541

Team MAX2

Brněnský tým pokračuje ve svém tažení letošní sezónou v sestavě Nikola Hošková (Ženy), Jana Antošová (Ženy), Miloslav Rožec (MX1) a zraněný Roman Skalka (Veterán). Všichni jezdci a jezdkyně patří mezi stálice českého mistráku, takže víme, jaké výsledky od nich můžeme očekávat. Jana se v letní pauze objevila i na závodech klasiků a stejně jako ostatní se věnovala pravidelné fyzické přípravě a nezbytnému tréninku na motorce.

Hulho Motocross Team

Stříbro je pro tým domácí závod, Ruda Weschta je zde “doma”(Těchlovice). Loni místní pořadatelé připravili trať velmi kvalitně a věříme, že tomu bude tak i letos. Když panují extrémní teploty, tak moc možnosti k tréninku na motorce samozřejmě není, tratě jsou přeschlé a prašné, proto se tak snažíme například jezdit hodně na kole. V měsíční pauze mezi závody MMČR jsme se účastnili par závodu u nás i v zahraničí. Ruda Weschta (MX1) si odvezl body ze závodu ADAC v Möggers. Láďa Červenka (MX1) se účastnil závodu Motul cupu v Krásné Lípě, kde skončil na 2. místě za Petrem Bartošem. V průběžném hodnocení MMČR je Weschta průběžně šestý, Červenka 18.

Osička MX Team

V posledních dnech panují sice šílená horka, ale všichni víme, že motokros je náročný sport a jede se za každého počasí. Takže i v těchto vedrech se kluci snaží sedět ať už na motorce či na kole co nejvíce. Před Stříbrem jsme stihli nějaké závody v zahraničí. Filip Neugebuer (MX1) konkrétně dva podniky německého DM Open a společně se Šimonem Joštem (MX2) také dva závody seriálu ADAC. Jeden se jel v Tensfledu na písčité trati, o kterém jezdci prohlásili, že byl snad nejnáročnějším závodem celé sezony. Filip se do Stříbra těší, na místní trati už asi třikrát závodil a vždy se mu tam líbilo. Naopak Šimon měl ve Stříbře minulý rok premiéru a úplně spokojený nebyl, tak uvidíme, zda se letos prolomí ledy. Kromě Filipa a Šimona bude ve Stříbře startovat za náš tým také rakouský pilot Lukas Neurater (MX1), takže je určitě, na co se těšit.20180701 0720

KRTZ Motorsport

Petr Dokoupil pojede do Stříbra určitě bojovat o další vítězství v kategorii Veterán 50+, v Petrovicích se mu vyhrát opět podařilo a do cíle přijel téměř neohrožen soupeři, celkově v kategorii Veterán je zatím na sedmé pozici. Body na své konto se bude snažit připsat i Marek Nešpor (MX2). Ovšem stále na startu bude chybět Martin Finěk (MX1). Ten se zotavuje po zranění ramene.

BV Racing

František Smola (MX1) v Petrovicích předvedl vyrovnané výsledky a odvezl si body za deváté místo. V průběžném hodnocení je František zatím osmý. Dobře zajel i Michal Votroubek (MX1), který skončil jako 11, průběžně je 13, ale jenom kvůli jednomu vynechanému závodu. Skvělé bylo i osmé místo Markéty Ehlové (Ženy), průběžně je na skvělé šesté pozici. Na další závod ve Stříbře se těší i další členové týmu: David Soldát (MX2) a Dušan Tichý (Veterán).

GT2 Motorposrt

Za GT2 Motorsport nastoupí jako tradičně Tomáš Šimko v MX1 a v kategorii Veteránů Josef Kudláček a Lubomír Giesler. Šimko skončil na posledním závodě v Petrovicích celkově osmý. Skvělý výsledek předvedl i Josef Kudláček, ve veteránské třídě odvezl body za 12 místo, průběžně je zatím 15. Chybí mu body z prvního letošního závodu. 

Motosport Chýnov

Na legendární trať do Stříbra přijedeme v obvyklé sestavě. Každý mezitím v rámci možností absolvoval letní dovolenou. Georg Hammerl se účastnil početně velice obsazeného mezinárodního závodu historických motocyklů EVO v Teutschentalu v Německu, kde se svou KX500 vyhrál. V MMČR třídy Veterán si tento rakouský pilot brousí zuby na průběžnou bronzovou příčku, stejně tak jako jeho týmový kolega Vláďa Mužík. V top10 mají své místo i Daniel Doppler a Mario Martinz. Mezi ženami se objeví Rumunka Stefania Bancila, která na závodě v Dalečíně vybojovala se svým dvoutaktem krásné páté místo a Rakušanka Sarah Schnelzer. Ve třídě MX2 bude startovat junior Pavel Doubek.

Kromě výše zmiňovaných ve Stříbře nastoupí tradičně i další týmy Kůta mezinárodního mistrovství České republiky v motokrosu.

Odkaz na youtube kanál, kde budou přibývat aktuální videa ze Stříbra:

https://www.youtube.com/channel/UCYhQz8WYat91O0tRFuN-Z5g

Autor: Dominika Nováková

Foto: Radek Lavička

Číst 1635 krát Naposledy změněno neděle, 05 srpen 2018 23:28