Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

Český motokros - Jinín 2019: Týmové reporty
neděle, 18 srpen 2019 23:46

Jinín 2019: Týmové reporty

Napsal(a) 

Buksa/Ados KTM Team
Tým je plně koncentrovaný na poslední závod do Jinína. Dvěma jezdcům jde o titul mezinárodního mistra republiky a ještě není zdaleka rozhodnuto. V MX1 Bence Szvoboda vede tabulku téměř celou sezonu, v Jiníně ovšem bude muset čelit Filipovi Neugebauerovi, který se na něj dotáhl v posledním nepovedeném závodě v Kramolíně. Teď je mezi oběma jezdci pouze dvoubodový rozdíl a v Jiníně to rozhodně bude boj do posledního kola. V MX2 je lídrem tabulky Martin Krč, který ve druhé polovině sezony doslova září. Také jemu půjde o to, aby udržel vedení a mohl se po závodech pyšnit titulem. Pojede také Martin Michek, kterému letos o celkové umístění nejde, stal se už mistrem Evropy a zúčastnil se dálkové rally Baja, vyhrál poslední závod v Kramolíně. Daří se mu a i přes absenci několika závodů MMČR, je průběžně osmý.

photo radeklavicka mmcr kramolin 2019 413

HT Group Racing Team
Jezdci jsou natěšení na závěrečný podnik sezony v Jiníně a soustředit na výkon se bude muset hlavně Václav Kovář v MX1. Ten se díky svým skvělým a vyrovnaným výkonům dostal na průběžnou třetí příčku. Pomohla mu k tomu trochu také smůla soupeře, ale bohužel i s tím se musí v motokrosu počítat. Jestli neudělá chybu, pozici v tabulce by měl Kovář udržet. Patrika Lišku v MX1 v Kramolíně trápily technické problémy natolik, že nedokončil ani jednu jízdu. Tento závod mu tedy pokazil celou sezonu, propadl se ze šestého na průběžné sedmé místo a v Jiníně se bude snažit jet naplno, snad ho znovu technika nezradí. Jiří Matějec je v MX2 prozatím devátý a bude se snažit, aby na stejné pozici byl i na úplném konci sezony. Jakub Terešák je průběžně čtvrtý. Kramolín vynechal kvůli zranění. Jestli nastoupí v Jiníně a bude ještě bojovat o stupně vítězů, to zatím není jisté.

photo radeklavicka mmcr kramolin 2019 1859

Orion Racing Team
Závody minule v Kramolíně se moc vydařily, proto se tým už těší do Jinína, kde se mistrák odjede po nějaké době. Petr Bartoš ukázal v Kramolíně, že je schopen úspěšně bojovat ve dvou třídách. „To není pochopitelně vůbec jednoduché, ale zvládl to na jedničku. Musím před jeho výkonem smeknout,“ říká manažer týmu Petr Kovář. Jonáš Nedvěd má standardně vynikající starty. V Kramolíně k tomu přidal potřebnou rychlost a s nejlepšími tentokrát držel až do konce kontakt. V ženské kategorii je stoprocentní spolehnutí na Barboru Laňkovou, která brala po bojovné jízdě stříbro a kráčí odhodlaně za titulem vicemistryně republiky.

photo radeklavicka mmcr kramolin 2019 2650

Osička MX Team
Předposlední závod v Kramolíně byl pro tým plný smůly. Lukas Neurauter si neodvezl z Kramolína jediný bod. Z první jízdy musel odstoupit pár kol před koncem kvůli vypletenému kolu. V druhé jízdě měl kolizi s jedním z jezdců hned v prvním kole. Kvůli bolesti nohy jízdu nemohl dokončit. Propadl se v průběžném pořadí na 4. místo a momentálně ztrácí 29 bodů na třetího Kováře. Šance na průběžné třetí místo tam tedy stále je, ale Vašek Kovář by v Jiníně musel chybovat. Filip Neugebauer měl v první jízdě kolizi se soupeřem, který ho poslal k zemi a bohužel u toho ohnul přední kotouč. Musel tak jet stíhací jízdu bez přední brzdy, což nebylo úplně jednoduché. Nakonec z toho bylo v cíli 13. místo. V druhé jízdě už si spravil chuť druhým místem a hodně mu pomohlo, že jízdu nedokončil jeho největší soupeř Szvoboda. Ztrácí na něj teď pouhé dva body, takže nás čeká napínavý souboj o titul! Ani se nedá říct, že by byl Filip nervózní, spíš se těší. Poslední závody seriálu jsou jeho oblíbené. V pozici, že se rozhodovalo o titulu až do poslední jízdy, už byl několikrát a rád na tyto závody vzpomíná. Co se týče Šimona Jošta, i jemu Kramolín moc nevyšel. Kvůli pádům mu bohužel uteklo pódiové umístění, a tím i šance získat zpět červenou tabulku. Před finálovým závodem ztrácí 14 bodů na vedoucího Martina Krče. Titul je ale stále reálný, takže se v Jiníně bude bojovat na maximum!

photo radeklavicka mmcr kramolin 2019 243

Yamaha Čepelák Racing Team
Minulý závod v Kramolíně byl pro tým velmi úspěšný, jezdci brali dvě celková podia a Aneta Čepeláková dala v jízdě svou první TOP10. Kristýna Vítková byla i přes bolest a omezení opět neporažena, odjela paradoxně v obou jízdách jeden z nejlepších výkonů sezony. Dušan Drdaj doplatil na chybu v úvodním kole první jízdy, kde musel dohánět hodně zezadu, druhou jízdu už dal dle očekávání a odměnou bylo celkové třetí místo. Kristýně Vítkové stačí k titulu získat v Jiníně pouhých šest bodů a na poslední závod se plně soustředí. „Nic nesmíme podcenit. Dokud není odjetá poslední jízda, není nic jistého,“ říká šéf týmu Jiří Čepelák.

photo radeklavicka mmcr kramolin 2019 2958

Hulho Motocross Team
Závody v Kramolíně v letošní sezoně budou pro tým určitě patřit mezi ty vydařené, pomohla tomu výborná týmová atmosféra a pohoda, která panovala na skoro domácím závodě. V roli diváka byl v Kramolíně vidět i Ruda Weschta, který je v rekonvalescenci po zranění. Ladislav Červenka vybojoval 15. místo z první jízdy ve třídě MX1. Ve druhé jízdě měl bohužel závadu na motocyklu, přesto však bodoval. „V Jiníně jsme letos v létě odjeli závod seriálu SMS Západní Čechy, kde jsem skončil na 3. místě. Jinín, díky zázemí, které zde vybudovali, může nabídnout závody na vysoké, i mezinárodní úrovni. Proto se tam na závěrečný díl seriálu mezinárodního mistrovství ČR určitě těšíme,“ říká Ladislav Červenka.

BV Racing Cross
Na poslední závod sezony se obsazení týmu zužuje o Mariku Mlýnkovou, která ukončila kariéru po minulém závodě v Kramolíně, kde se zranila. Nepojede také David Soldát, který si na tréninku zlomil klíční kost. V Jiníně tím pádem nastoupí František Smola, který se bude snažit udržet své prozatímní šesté místo v seriálu. Dále potom Michal Votroubek, který si bude chtít spravit chuť po nevydařeném Kramolíně, kde měl pád v první jízdě a do druhé nenastoupil. Ve třídě žen počítáme s Danielou Feglarovou a ve veteránech s Janem Hůdou, který bojuje o celkové pódiové umístění.

photo radeklavicka mmcr kramolin 2019 3760

KRTZ Motorsport
Tým KRTZ Motorsport mohl už předčasně slavit po závodě v Kramolíně. Martin Žerava se právem opět stal mezinárodním mistrem třídy Veterán. A to i přesto, že letos poprvé nevyhrál, když do obou jízd nastoupil poprvé i Petr Bartoš. Zdeněk Pučálka neměl ve Veteránech nejlepší den, i on už má ale titul v kapse, a to titul vicemistra třídy Veterán. Kdo bude muset ještě vzít za plyn, to je Petr Dokoupil v kategorii Veterán 50+, je zatím průběžně třetí, ale soupeři před ním a za ním jsou jenom s rozdílem několika málo bodů. Martin Finěk v MX1 zajel v Kramolíně svůj nejlepší závod sezony, průběžně je zatím dvanáctý, i on má rozhodně šanci, posunout se ještě výš, stejně tak čtrnáctý Marek Nešpor v MX2.

photo radeklavicka mmcr kramolin 2019 4552

Motosport Chýnov v AČR
Poslední závod seriálu bývá vždy velice napínavý, protože se bojuje o mistrovské tituly. Nejinak tomu bude i v Jiníně, což je určitě fajn pozvánka pro diváky. Za tým bude o obhajobu pódiového umístění z Kramolína usilovat ve třídě Veterán Georg Hammerl. „Vlastně se v této kategorii bojuje pouze o bronzový stupínek, neboť duo Žerava a Bartoš nemá konkurenci nejen u nás, ale dovoluji si tvrdit, že i ve světě,“ upozorňuje manažer týmu Evžen Zadražil. V TOP5 této třídy by neměl chybět Jiří Pach a na posledním závodě seriálu se objeví po delší přestávce i Adolf Straka. Mezi ženami jsou hned tři závodnice v první desítce. Vylepšit si pozici v ní budou chtít Alina Barthel, Sarah Schnelzer a Celine Abel. Pevnou součástí této třídy je i třináctiletá závodnice Nikola Sládková. Ve třídě MX2 se objeví Pavel Doubek a ve třídě MX1 Ondřej Krejčí.

 

Kromě výše zmiňovaných v Jiníně nastoupí tradičně i další týmy Kůta mezinárodního mistrovství České republiky v motokrosu.

Autor: Dominika Nováková
Foto: Radek Lavička

photo radeklavicka mmcr kramolin 2019 2855

Číst 1429 krát Naposledy změněno pondělí, 19 srpen 2019 00:08