Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

Český motokros - Report Opatov 2020: Po šestém závodě známe prvního letošního mistra
csenfrdeit
pondělí, 21 září 2020 05:51

Report Opatov 2020: Po šestém závodě známe prvního letošního mistra

Napsal(a) 
Do šestého závodu Kůta MMČR v motokrosu odstartovali závodníci na východočeské trati v Opatově u Svitav. Pro fanoušky bylo určitě radostí sledovat mladé a dravé závodníky ve třídě MX2, kteří si na trati nedarovali ani centimetr. To stejné platilo i ve třídě MX1, kde se některým jezdcům dařilo více než obvykle a dostali se tak na lepší bodové umístění.

MX1

S padesáti body ovládl závod v Opatově Maximilian Nagl (Haas Racing Team). Dvakrát bral holeshot a fanouškům předváděl ukázkovou jízdu. V závěru druhé jízdy upadl, což ho však úplně nesrazilo a na prvním místě si dojel pro svůj premiérový titul českého mistra. Celkové stříbro si odvezl Filip Neugebauer (Osička MX Team). Pro Filipa to byl nejlepší závod i výsledek letošní sezóny. Stejně bodů jako Neugebauer si na své konto připsal třetí Martin Krč (Sixtynine MXRT, s.r.o.). Čtvrtá pozice patřila Václavu Kovářovi (HT Group Racing Team). Kovář dokončil první rozjížďku až šestý a ve druhé skončil čtvrtý. Jakub Mencl (MTX Racing Team) ukázal, jak mu zdejší trať sedla a svou rychlost přetavil v celkové páté místo. O pouhý bod méně získal František Smola (4C Racing). Na závody Kůta MMČR v motokrosu se vrátil Martin Michek (HT Group Racing Team). Ten v Opatově získal celkové sedmé místo. Dušan Drdaj (Yamaha Čepelák Racing Team) byl lepší zejména ve druhé rozjížďce, celkově skončil osmý. Petr Michalec (PuriCure Team) a Petr Bartoš (Orion Racing Team) uzavřeli desítku nejlepších závodníků.

DSC 0627

MX2

Vítězem třídy MX2 se stal Slovák Šimon Jošt (Osička MX Team). Šimon skončil v první jízdě třetí a ve druhé se postupně dostal na první pozici. Na celkovém druhém místě skončil mladý závodník Petr Rathouský (Orion Racing Team). Pro Petra to je prozatím nejlepší výsledek na seniorském mistrovství jednotlivců. Na stupních vítězů doplnil zmíněnou dvojici Marek Sukup (HT Group Racing Team). Patrikovi Liškovi (HT Group Racing Team) se nevydařila první jízda, v té druhé už vypadal jistěji. Celkový součet bodů mu stačil na nepopulární čtvrté místo. Pátý skončil Denis Poláš (Rentor Racing Team) a šesté místo bral Pavol Repčák. Oba slovenští piloti předváděli vyrovnané výkony. Smolný den provázel celkově sedmého Jana Wagenknechta (Haas Racing Team). Ten první jízdu vyhrál, ve druhé mu však soupeř zadním kolem ulomil řadičku a Wagenknecht byl donucen odstoupit. Daniel Mandys (MTX Racing Team) ukazuje, že mu přechod na velkou motorku sedí, proto po dobrých startech získal v Opatově osmé místo. Na devátém místě skončil Petr Játi a desátý byl Viktor Sklenář (Sixtynine MXRT, s.r.o.).

DSC 0017

Ženy

V ženách se na první místo vrátila obhájkyně loňského titulu Kristýna Vítková (Yamaha Čepelák Racing Team). Ta sváděla krásné boje s celkově druhou Rakušankou Elenou Kapsamer (Motosport Chýnov v AČR). Jejich souboje sledovala z třetího místa Barbora Laňková (Orion Racing Team). Barboru potrápila v první jízdě celkově čtvrtá Kristýna Tomišková (Team Motokrosová Škola CZ), které Opatov také skvěle sedl. Pátá skončila Sarah Schnelzer (Motosport Chýnov v AČR). Šesté místo a jednatřicet bodů si připsala Aneta Čepeláková (Yamaha Čepelák Racing Team). Anetě se v Opatově podařil hlavně začátek prvního závodu, kdy brala holeshot a vedla startovní pole. Sedmá celkově skončila Viktorie Kellerová. Poprvé jsme v letošním roce mohli na startu vidět Viktorii Lohniskou (MTX Racing Team), které patří osmá pozice. Do TOP10 nakoukla ještě Markéta Jarkovská a Alina Barthel (Motosport Chýnov v AČR).

DSC 0513

Veteráni

I přes nepovedený start ve druhé rozjížďce získal v Opatově první pozici Petr Bartoš (Orion Racing Team). Znovu stříbrný skončil Martin Žerava (KRTZ Motorsport), který se ve druhé rozjížďce dlouhou dobu snažil odolat tlaku Bartoše. Radek Toman (Promoto Husqvarna Racing Team) byl v Opatově poprvé. Místní trať se mu zalíbila a spokojený odjížděl se třetím místem. Rakouský závodník Georg Hammerl (Motosport Chýnov v AČR) skončil celkově čtvrtý. Na pátou pozici se dostal Marek Palička. Nenápadný závodník má výborné starty a na trati překvapuje svými výkony. Šestý skončil Vladislav Mužík (Motosport Chýnov v AČR). Sedmé místo bral v Opatově Zdeněk Pučálka (KRTZ Motorspot). Podobné výkony zajel v Opatově osmý Stanislav Horský i devátý Pavel Kňava. Svůj druhý závod ve veteránech na Kůta MMČR v motokrosu odjel desátý Eduard Těšínský.

V kategorii Veterán 50+ je letos jasným lídrem Roman Skalka (SXS FORM Vision Racing Team). Skalka dominoval i v Opatově. Na druhé místo vystoupal zkušený závodník Petr Dokoupil (KRTZ Motorsport) a trojici nejlepších uzavřel Josef Nesejt.

DSC 0752

Kompletní výsledkový servis z Pacova naleznete ZDE.

Autor: Pavel Horák

Foto: Pavel Horák

DSC 0033

DSC 0867

DSC 0704

DSC 0769

DSC 0031

DSC 0840

DSC 0491

DSC 0772

 

Číst 693 krát Naposledy změněno pondělí, 21 září 2020 06:24