Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

Český motokros - Týmové reporty

 

BUKSA/ADOS KTM TEAM

První titul letošní sezóny získal Martin Michek (MX1), který se stal minulý týden mistrem Evropy třídy EMX Open. „Jsem rád, že se mi to povedlo. Ve Slovinsku to byly těžké závody, kde jsem dojel 2x druhý za Timem Gajserem, který jel opravdu velmi rychle,“ komentuje Michek poslední závody EMX. Martin je zároveň lídrem českého mistrovství a do posledního závodu jde s jasným cílem: „Vranov bude hodně vyrovnaný a pojede se v chumlu, rozhodně to nebude pomalý motokros a klíčem bude dobrý start,“ doplňuje Michek.

Sullivan Jaulin lídr třídy MX2 před Vranovem absolvoval přípravný závod ADAC v Gaildorfu, kde obsadil celkově 13. místo. „Doufám, že letošní smůlu jsem si už vybral a ve Vranově, který považuji za jeden z nejlepších areálů, se mi bude dařit lépe než minulý rok,“ říká Jaulin.

Jana Antošová jde do posledního závodu s jasným cílem, zopakovat ještě jednou úspěch z Kaplice, kde porazila Lucii Simonovou. Celkově drží druhou příčku, ale na záda jí dýchá Bára Laňková, která ztrácí pouhý bod.

 

orion

 

Orion-RS Petrol team

Velká radost nastala i u Orion-RS Petrol týmu, kde si splnili předsezónní předpoklady. „Do mistrovství Evropy jsme šli s tím, že chceme titul, nebo druhé místo. To, že Petr Bartoš získal již třetí titul vicemistra Evropy je velkým úspěchem,“ komentuje Petr Kovář úspěch Petra Bartoše. Bartoš má za cíl uhájit čtvrté místo v českém mistrovství, ale Petr Kovář se netají tím, že by Bartoš mohl bojovat i o příčku vyšší.

Jonáš Nedvěd v mistrovství Evropy obsadil celkovou desátou příčku ve své pilotní sezóně v týmu a na větší KTM 350. „S Jonášem jsme spokojeni, je to mladý jezdec, který je v MMČR třetím Čechem v pořadí,“ podotýká Petr Kovář. Jonáš průběžné drží sedmou pozici v MMČR.

 

HT Group Racing Team

Milanu Špičákovi se minulý závod příliš nevydařil, v první jízdě nedojel kvůli technické závadě a jízdu druhou dokončil na 8. místě. V průběžném hodnocení se pohybuje na šestém místě s dvěma výpadky. Před sezónou se u Špičáka předpokládal boj o příčky nejvyšší, ale od poloviny sezóny si bohužel trend vzrůstajících výsledků neudržel.

V Ženách je titul pro Lucii Simonovou téměř jasný, zajímavý je souboj o čtvrté místo v šampionátu, kde bojují dvě týmové kolegyně Tereza Hromková a Kristýna Vítková. Právě Vítková drží čtvrtou příčku s těsným náskokem dvou bodů. Holky si již několik posledních závodů na trati nic nedarují a jejich souboje patří k tomu nejlepšímu.

 

BV racing

Předpokládalo se, že František Smola, který se zranil na druhém závodě v Pacově, bude již ke konci sezóny schopen jezdit. Bohužel před týdnem musel s rukou na druhou operaci a Smolu neuvidíme ani na závodech družstev. Týmový kolega Rudolf Weschta (MX1) si poslední závody drží konstantní výsledky a umísťuje se blízko TOP5. V celkovém pořadí figuruje na sedmém best online casino místě, především kvůli dvěma výpadkům. Martin Vaněček, který se proslavil na závodech v Kaplici, kde jako první skočil čtyřskok, druhou jízdu nedokončil, když nedoskočil dvojskok a při tvrdém dopadu nohou zlomil stupačku. Martinovi se nic vážnějšího nestalo a na Vranov je opět připravený přiblížit se vysněné TOP10.

 

Team MAX2

Jaromír Romančík absolvoval minulý v Košicích šestidenní v enduru, jakožto člen českého trophy týmu. Týmu se ve velké konkurenci podařilo zajet dobrý výsledek, když skončili na 8. místě. Romančík je vytíženým reprezentantem, protože letos ho ještě čeká společně s Martinem Michkem a Filipem Neugebauerem motokros národů. V českém mistrovství je Romančík na třetím místě s minimálním odstupem od druhého Sukupa. Jeho slabinou jsou první jízdy, ve kterých většinou špatně odstartuje, či se dopustí chyby. Naopak druhé jízdy jsou pastvou pro oči a pokaždé je na stupních vítězů.

 

krtz

 

KRTZ

Od Jinína se Marek Sukup trápí s naraženými žebry a teprve před dvěma týdny začal řádně trénovat. „Měl jsem puchýře na rukou a při rozjížďkách jsem pořád cítil naražená žebra. Nyní jsem už ale v naprostém pořádku a do Vranova se moc těším. Mohlo by i zapršet, protože na blátě mě to se čtyřipade opravdu baví,“ říká Sukup o svém stavu.

Tomáš Šimko zástupce v MX2 je v tažení na titul mistra republiky. Na Jaulina mu chybí 14 bodů, což rozhodně není ztracené. Šimko v Kaplici předváděl chytrou jízdu a Jaulina se snažil atakovat, bohužel Jaulin byl opravdu silný a vždy Šimkovi odolal. Ve Vranově je ale jiná situace, protože jezdecké rozdíly se tam vyrovnávají.

 

Yamaha Čepelák Racing Team

Jirka Čepelák pracuje se svým týmem opravdu na plno. Na poslední závod nasazuje na zkušenou nového jezdce do třídy MX2, Marka Pospíšila, který pojede MMČR úplně poprvé. Lukáš Blažek (MX1) si v Petrovicích poprvé sáhnul na body a Jirka Čepelák doufá, že si to ve Vranově opět zopakuje.

Viktorie Kellerová je v průběžném pořadí na šestém místě, a pravděpodobně se pořadím již neposune. „Chtěl bych Viktorii pochválit, protože jsme hodně zapracovali na startech, které se jí začaly dařit,“ říká Jirka Čepelák. Markéta Ehlová je průběžně na desátém místě.

 

motoman

 

MoToman team

U Pepy Tomana se letos jezdcům příliš nevedlo, díky pádům mnoho rozjížděk nedojeli a v průběžném pořadí se jen propadali. Nejlépe je na tom Patrik Schrattenecker (MX2), který se již dokáže držet v TOP10. Zatím je o pouhý bod průběžně 11. Po osobních problémech a zranění se ve Vrnově opět objeví Erik Hugyecz. Márk Szöke (MX1) je po pádu v Kaplici v pořádku a nakonec se zlomenina žebra nepotvrdila. Na rozdíl od Kristýny Řeřichové, která marodí od Jinína s kolenem a možná bude muset na operaci. Zatím je na 10. místě průběžně.

Průběžné výsledky 2019

  MX1   MX2
  Ženy
  Veterán   Veterán 50+
521  Szvoboda Bence 137 53  Šimon Jošt 120 10  Kristýba Vítková 150 18  Martin Žerava 150 198  Josef Nesejt 131
134  Filip Neugebauer 119 124  Jakub Terešák 107 221  Barbora Laňková 128 Zdeněk Pučálka 132 155  Roman Majer  125
909  Lukas Neurauter 108 377  Martin Krč 96 213  Marika Mlýnková 120 127  Marek Kraus 92 33  Leopold Šimák 100