Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

Český motokros - Pár minut s Járou Romančíkem

 rom

 

Járo, letos máš opět sezónu hodně nabitou, řekni nám, jaké seriály vlastně jezdíš?

Je toho opravdu hodně, začal jsem jezdit ME v enduru, v enduru jedu i MMČR, pak německý šampionát motokrosu ADAC a MMČR. Teď je to vlastně 17. víkend za sebou, co jsem na závodech.

 

Máš toho opravdu hodně. Na které závody jezdíš nejraději?

Mně se nejvíc líbí německé ADAC a závody ME Enduro. Jezdí se mi tam dobře, protože je velká konkurence, takže mě to posouvá dál a navíc si jako jezdci můžeme vydělat i nějakou tu korunu.

 

Enduro a motokros jedeš na úplně jiných motorkách, je tento přechod pro tebe složitý?

Já se naštěstí rychle adaptuji, takže mi tyto přechody nedělají větší problém. Před závodem si jdu zatrénovat a po pár kolech si na motorku zvyknu.

 

Oba sporty vyžadují i trochu jinou techniku jízdy, pomáhá ti enduro v motokrosu, nebo naopak?

Nemyslím si, že by mi enduro nějak pomáhalo v motokrosu. Možná jsem díky enduru trochu klidnější a tolik nezmatkuji. Na enduru si vyčistím hlavu a pak skočím zpět do motokrosu. Ale dneska už vidím, že jsem si toho na sebe letos vzal hodně.

 

rom1

 

Když se podíváme na tvoje výsledky v MMČR, tak máš vždycky lepší druhou jízdu. Víš, čím to je?

Řeším to s několika lidmi a vlastně pořádně nevím proč. Shodli jsme se na tom, že na první rozjížďku nejdu pořádně rozehřátý, a tím pádem se moje tělo zakyselí a výkonnost jde dolů. Na příští rok to chci změnit, jelikož mě ty první jízdy stojí hodně bodů a nervů.

 

Jsi známý pro svoji fyzičku a patříš k těm nejlepším ve startovním poli, jak vypadá tvoje fyzická příprava?

U mě doma máme kolektiv kluků, se kterými chodím každý den běhat, cvičit, jezdit na kole, nebo v zimě běžkovat. Do toho si dělám svoje cviky s vlastním tělem a ještě chodím na speciální balanční tréninky k panu Heiníkovi. Musím se připravovat na více frontách, abych z toho mohl dát dohromady jeden fungující celek.

 

A co tě letos ještě čeká za závody?

Teď mám za sebou poslední závod MMČR Enduro, kde jsem udělal titul mistra ČR, čeká mě ještě MMČR v motokrosu, pak Šestidenní soutěž v enduru, Motokros národů v Itálii a sezónu zakončím posledním závodem ME enduro 28. října.

 

Járo, gratulujeme k úspěchům.

Průběžné výsledky 2019

  MX1   MX2
  Ženy
  Veterán   Veterán 50+
521  Szvoboda Bence 92 53  Šimon Jošt 80 10  Kristýba Vítková 100 18  Martin Žerava 100 155  Roman Majer  100
909  Lukas Neurauter 77 124  Jakub Terešák 65 221  Barbora Laňková 84 Zdeněk Pučálka 88 991  Petr Dokoupil  84
134  Filip Neugebauer 77 377  Martin Krč 63 213  Marika Mlýnková 80 155  Roman Majer 76 198  Josef Nesejt 84